وبسایت استاندارد و فاکتورهای طراحی آن چیست؟


امروز در این مقاله میخواهیم در رابطه با چند فاکتور مهم برای طراحی یک وبسایت استاندارد بحث کنیم که اصلا یک وبسایت استاندارد چیست و باید چه فاکتور هایی را داشته باشد تا از نظر مردم و همچنین مهم تر از آن موتورهای جستجو یک وبسایت استاندارد و خوب تلقی گردد

 

از نظر اصولی و تکنیکی یک وبسیات خوب باید بتواند فاکتور های زیر را رعایت نماید :

 

انتخاب نام مناسب برای وبسایت

هر روز هزارن وبسایت در سراسر جهان طراحی و انتشار پیدا میکند که تنها چند در صد از آنها از اصول نام گذاری مناسب پیروی میکنند

وبسایت استاندارد شما باید نامی متناسب با کسب و کار شما داشته باشد و بازدید کننده بتواند آن را در خاطر بسپارد

پس سعی کنید در انتخاب نام وبسایت خود که اصلاحا با آن نام دامین (Domain Name) میگویند دقت لازم را داشته باشید و سپس به مبحث بعدی آن یعنی پسوند دامین دقت لازم را داشته باشید.

جواب به سوالات این که کار شما چیست؟ در چه کشوری است؟ ازچه سرویس هایی استفاده مینمایید؟ جزو کدام نوع از شرکت ها هستید و . . . میتواند یک پسوند مناسب برای شما ایجاد کند

 

برای مطالعه در رابطه با انتخاب یک نام مناسب برای وبسایت استاندارد لطفا مقاله زیر را نیز بخوانید.

فاکتور های انتخاب یک نام مناسب برای وبسایت

 

انتخاب هاستینگ مناسب

هاستیگ به شرکتی میگویند که دارای یک یا چند سرور قدرتمند میباشند و این سرور ها به صورت شبانه روز روشن هستند و شما برای اینکه وبسایت خود را همیشه آماده پاسخگویی به مشتری ببینید باید روی این سرور ها قرار بگیرند تا همیشه در دسترس باشند

یک هاستینگ مناسب باید اولا بیش از یک سرور در مجموعه اش داشته باشد تا در صورت خراب شدن یکی از سرور ها ارتباط شما با اینترنت قطع نشود.

از دیگز فاکتور های یک هاستینگ خوب آپ تایم بالاست یعنی اینکه قطعی نداشته باشد و حداقل در 99 درصد به بالا بتواند سرویس ارائه دهند.

فاکتور دیگر و بسیار مهمی که باید به آن توجه شود سخت افزاری است که یک شرکت هاستینگ بر روی سرور های خود نصب کرده است این که چه حافظه ای، چه پردازش گری و چه دیسکی روی دستگاهش استفاده میکند بسیار با اهمیت است

همچنین امنیت یک هاستینگ فاکتور بسیار مهمی است. تمامی اطلاعات وبسایت شما روی این سرور قراردارد پس اگر امنیت بالایی نداشته باشد امکان هک شدن و پریدن اطلاعات شما نیز وجود دارد

 

ظاهری به روز

با افزایش روز افزون میزان استفاده از اینترنت و افزایش تعداد وبسایت ها ظاهری زیبا و بروز در این بازار میتواند از ضروری ترین فاکتور ها در طراحی یک وبسایت استاندارد باشد ، بازدید کنندگان دوست دارند وبسایت شما برای آنان جذاب باشد و در وبسایت شما احساس آرامش کنند. اینکه طراحی صفحه شما گیرا باشد و مخاطب دوست داشته باشد به جای جای وبسایت شما سرک بکشند و از ورود به چنین وبسایتی احساس خوشحالی کند باید از اصلی ترین گزینه های داشتن یک وبسایت استاندارد باشد.

همچنین طراحی شما باید ساده باشد تا مخاطب احساس سردرگمی و یا گم شدن در یک محیط نامعلوم را نکند چون در این صورت فقط با یک حرکت مواجه میشوید ، “بستن وبسایت”. پس سعی کنیم از پیچیده سازی در وبسایتمان جلوگیری کنیم تا مخاطب بدون داشتن هیچ علمی بتواند به نقاط مختلف وبسایت ما سر بزند و از محصولات و یا خدمات ما استفاده نماید

 

امنیت بالا

یکی از دلایلی که ممکن است یک نفر از محصولات یا خدمات شما استفاده نکند این است که مخاطب حس ناامنی از وبسایت شما داشته باشد ، به چه معنی ؟

فکر کنید وارد بانکی شده اید و ببینید دور شما هیچ پلیس امنیتی قرار ندارد و تعدادی با نقاب روی صندلی های بانک نشسته اند ، شما چه احساسی دارید؟ آیا اینطور نیست که قبل از انجام هرکاری فقط به فکر فرار از آن محل باشید و در عوض بروید در بانکی که ببینید دوربین های امنیتی برقرار است پلیس ها به خوبی از محیط بانک محافظت میکنند و افراد در آنجا هیچ کدام حرکت مشکوکی نمیتوانند داشته باشند و از محصولات و یا خدمات آن بانک استفاده نمایید.

یک وبسایت استاندارد نیز همینطور است وقتی یک نفر وارد آن میشود و میبیند که وب سایت از عملیات کد کذاری شده برای ارسال و دریافت اطلاعات خود استفاده میکند و در هر قسمت تدابیر امنیتی به درستی انجام شده است پس کیف خود را با آرامش باز میکند و از محصولات شما خرید مینماید…

 

برای مطالعه درباره افزایش امنیت وبسایت میتوانید مقاله زیر را مطالعه نمایید

افزایش امنیت وبسایت

 

محتوای مناسب و مرتبط

محتوای مناسب از فاکتور های بسیار مناسبی برای تبدیل بازدید کننده به مشتری در یک وبسایت استاندارد میباشد

اینکه یک بازدید کننده در وبسایت شما به محتوایی دست پیدا کند که برای آن مفید بوده باشد و همچنین بتواند آن را با دوستان خود باشتراک بگذارد یک امتیاز مثبت برای شما ثبت خواهد شد و آن امتیاز مثبت اینست که مشتری دوباره به وبسایت شما سر بزند و یا اینکه با کمال میل مشخصات خود را به شما بدهد تا بتواند در آینده با شما بیشتر آشنا بشود و در نهایت از محصول شما استفاده نماید.

منظور از اینکه محتوای یک وبسایت استاندارد باید مرتبط و مناسب باشد اینست که بعنوان مثال کسی که در کار تعمیرات ماشین سنگین است دلیلی برای تولید محتوای بسیار عالی در زمینه آشپزی ندارد! پس صاحب و یا مدیر یک صفحه باید محتوای مناسب را در زمینه کاری شخصی خودش تولید و انتشار بنماید تا افرادی را که جذب وبسایت میکند امید به تبدیل شدن آن افراد به مشتری داشته باشد.

 

سرعت وبسایت

طراحی یک وبسایت استاندارد علاوه بر ظاهر ،امنیت و محتوای خوب باید بتواند یک سرعت خوب نیز برای مشتریان خود ایجاد نمایند. این که یک نفر وارد بانکی بشود که از نظر طراحی و امنیت و اطلاعات مناسب بسیار عالی باشد.

ولی باید 1 ساعت در صف بایستد تا بتواند یک شماره دریافت کند و بعد از آن 2 ساعت بنشیند تا نوبت آن فرا برسد و بعد از آن نیز کار آن مشتری 1 ساعت زمان ببرد به جای 5 دقیقه به نظر شما آیا مشتری در آن بانک سرمایه گذاری میکند؟ مسلما خیر!

سرعت بارگذاری یک وبسایت استاندارد نیز یک چنین مکانیزمی دارد ، اگر بازدید کننده وارد وبسایت بشود و با یک ظاهر عالی ، امنیت خوب و محتوای خوبی روبرو شود و همچنین در کمترین زمان ممکن بتواند محصول یا خدمات خود را پیدا کند و با آن ارتباط برقرار کند میتوان گفت شما دارای یک وبسایت استاندارد میباشید.

لود شدن صفحه اول ، عدم پیچیدگی در بارگذاری صفحات ، عکس های با حجم پایین و دهها فاکتور دیگر میتواند وبسایت شما را به بالاترین سرعت لود خود برساند

 

برای مطالعه درباره راه کار های افزایش سرعت وبسایت لطفا این مقاله را بخوانید

راه های افزایش سرعت وبسایت

 

وبسایت بهینه شده برای موتور های جستجو

این مبحث برای طراحی وبسایت استاندارد بسیار بسیار حائز اهمیت است . چرا؟ با ذکر مثال دنبال شده به موضوع میپردازیم .

شما یک بانک بسیار مجلل با امنیت فوق العاده و ضریب سرعت پاسخگویی بسیار عالی فراهم کردید. این بسیار عالیست.حال آدرس ما کجاست؟ چه کسی ما را میشناسد؟ آیا آدرس سر راستی را انتخاب کرده ایم؟آیا شرکت های مختلف مارا میشناسند؟آیا در جاهایی که آدرس بانک ها خورده است من هم قرار دارم ؟آیا آدرسم برای رسیدن مشتری به من سخت نیست؟

این ها تمام سوالاتی است که شما باید از خود بپرسید و برای هرکدام جواب و راه حل منطقی داشته باشید تا بتوانید یک بانک موفق داشته باشید.

اینکه شما یک بانک در بالای یک کوه بلند زده اید و آدرستان را هیچ کجا ثبت نکرده اید و منتظر حضور مشتری در بانکتان هستید بهتر است به شما بگویم منتظر نباشید اون هیچ وقت نمیاد.

حال این مثال در دنیای مجازی هم دقیقا صحت دارد اگر شما وبسایتی داشته باشید که هیچکس آدرس آن را نداند و خود را به موتور های جستجو معرفی نکنید ، همچنین آدرس خود را در محیط های پر رفت و آمد قرار ندهید هیچ وقت نمیتوانید بگویید شما در کسب و کار آنلاین هستید و موفقید!

شما یک طراحی وبسایت استاندارد برای خود انجام دهید تا علاوه بر موارد بالا که بسیار مهم هستند ، موتور های جستجو نیز این کار شما را تایید کنند و بتوانند با خیال راحت دست یک مشتری را به دستان شما بدهد و بداند آن مشتری به طور حتم به مقصدش رسیده است.

در این حالت است که هرکسی که در موتور های جستجو دنبال خدمات و یا محصولی میگردد و شما یکی از آن هایی هستید که میتوانید آن محصول را برای مشتری تهیه کنید ، موتور جستجو شما را اولین نفر شمارا به بازدید کننده پیشنهاد میدهد.

این موضوع همیشگی نیست و شما هیچ زمان بدون تلاش نمیتوانید رتبه های اول موتور های جستجو را از آن خود بدانید مگر زمانی که شما بیشتر از دیگران تلاش کنید و زمان بگذارید تا دیگران نتوانند جایگاه های برتر موتور های جستجو را از شما بگیرند

 

برای آشنایی بیشتر با بهینه سازی وبسایت برای موتور های جستجو لطفا مقاله زیر را بخوانید

بهینه سازی موتور های جستجو

 

حجم وبسایت

سعی کنید وبسایت شما از کمترین حجم برای صفحات خود استفاده نماید تا بتواند سرعت بارگذاری مناسبی را به شما ارائه نماید.

اینکه حجم عکس ها بهینه باشد ، کد های وبسایت بهینه شده باشد و با تعداد کد های کوتاه تری نوشته شود و فیلم های حجیم بر روی صفحات مختلف استفاده نشود تا روی سرعت لود شما تاثیر منفی نگذارد از فاکتور های بسیار مهم داشتن یک وبسایت استاندارد میباشد.

 

ارتباط با کاربران

سعی کنید همیشه با کاربران خود در ارتباط باشید تا آنها احساس تنهایی نکنند و بدانند در هر لحظه میتوانند سوالات خود را از شما بپرسند.

این کار باعث میشود کاربران و بازدید کنندگان احساس خیلی بهتری از وبسایت شما تجربه کنند و شما را همیشه در کنار خودشان ببینند

 

سازگاری با تمام دستگاه ها

یک نکته برای داشتن وبسایت استاندارد این است که شما متوجه بشوید که کاربران با چه دستگاه هایی به وبسایت شما سر میزنند. کامپیوتر ، موبایل ، تبلت و . . .

در این صورت شما میتوانید وبسایت خود را برای تمام دستگاه هایی که از طریق آن به وبسایت شما سر میزنند هماهنگ کنید و مشکلی در نمایش شما در دستگاه های مختلف وجود ندارد و با تمامی دستگاه های موجود سازگاری دارید در این صورت باز شما میتوانید نرخ تبدیل مشتریانتان را بالاتر ببرید و هیچیک از مشتریان خود را از دست ندهید!!

امیدواریم توانسته باشیم دید خوبی را برای داشتن یک وبسایت استاندارد به شما عزیزان داده باشیم.

 

 

مقالات

اصول وبسایتامنیت وبسایتبهبود موتورهای جستجوبهینه سازی وبسایتسرعت وبسایتطراحی وبسایتفاکتورهای وبسایتوبسایتوبسایت استاندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds

صبر کنید!!!

دوست دارید با 60% تخفیف وب سایتتان را طراحی کنید؟

بهترین فرصت را برای بهترین شدن را از دست ندهید

 فقط کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید و منتظر تخفیتان بمانید