انتخاب نام مناسب برای وب سایت

انتخاب-نام-وب-سایت

انتخاب-نام-وب-سایت


انتخاب نام مناسب برای وب سایت

انتخاب یک نام مناسب برای وب سایت به دلیل اینکه یکی از عوامل مهم موفقیت یک وب سایت است بسیار حائز اهمیت می باشد و به همین دلیل کار دشواریست.
نام وب سایت (دامنه، دامین، آدرس سایت، URL) در ذهن کاربر می ماند . در واقع معرف برند شماست. همچنین روی عواملی مثل سئو (بهینه سازی موتور جستجو) تاثیر میگذارد.

فاکتورهای انتخاب یک نام مناسب برای وب سایت:

 • نام انتخابی هر چه کوتاهتر باشد بهتر است:نام کوتاه (دامنه وب سایت) راحت تر به ذهن سپرده می شود. باعث می شود که شما سریعتر به یک برند موفق تبدیل شوید ولی به این نکته هم توجه کنید که نام انتخابیتان معنادار باشد.
 • سعی کنید دامنه ای انتخاب کنید که برای نوشتن راحت باشد: یک حالتی باشد مثل Atefe یا Atefeh . همچنین URL یا نام سایتتان را به کسی گفتید راحت بتواند سایت شما را پیدا کند.
 • سعی کنید نام انتخابی مرتبط با کارتان باشد: نام وب سایت شما نشان دهنده بسیاری از مسائل درباره کسب و کار شما هست .سعی کنید مرتبط با کسب و کارتان انتخاب شود.
 • از اعداد و خط تیره استفاده نکنید: در انتخاب نام وب سایت خود به هیچ عنوان از عدد و خط تیره استفاده نکنید . در صورتی از عدد استفاده کنید که به معنای حرف باشد.
 • مخفف کردن نام کار اشتباهی است: شما وقتی نام وب سایت خود را مخفف می کنید کاربر وقتی نام سایت شما را می شنود برایش بی معنا است . این موضوع باعث می شود هیچ مفهومی از نام وب سایت شما دریافت نمی کند . حتی نمی تواند حوزه فعالیت شما را بفهمد.
 • از رقبای خود متمایز باشیدقبل از این که برای وب سایت خود نامی انتخاب کنید حتما به وب سایت های رقیب خود نگاهی بیندازید . سعی کنید نامی که برای وب سایتتان انتخاب می کنید حتما با رقبای خود متمایز باشد.
 • از کلمات فارسی استفاده نکنید: استفاده از کلمات فارسی در نام وب سایت رایج نیست. بهتر است از کلمات و حروف فارسی در نام انتخابی وب سایت خود استفاده نکنید.
 • از پسوندهای غیر متعارف استفاده نکنید : همیشه سعی کنید از پسوندهای رایج مانند .com یا .net یا .ir و.. استفاده کنید.
 • از کلمات کلیدی استفاده کنید:تمامی کسب و کارها و وب سایت ها دارای کلمات کلیدی منحصر به خودشان هستند . انتخاب نام وب سایت با توجه به کلمات کلیدی می تواند برای سئوی سایت مفید باشد.
 • پسوند درست انتخاب کنید: طبق آمار بیشترین تعداد دامنه ها .com هستند و بعد از آن .net. دلیل اینکه اکثر افراد دامنه .com را انتخاب می کنند این است که کاربران با این دامنه بیشتر آشنا هستند .
 • استفاده از سرویس های ایجاد دامنه :ابزارهایی برای ایجاد دامنه وجود دارند. مانند: Lean Domain Search ، Name Mesh، Domain Puzzler و ….. که شما می توانید از آنها کمک بگیرید.

ما میتوانیم در انتخاب نام دامنه مناسب برای وبسایت شما به شما مشاوره دهیم تا بهترین نام را برای وب سایت خود برگزینید و اولین قدم برای داشتن کسب و کار آنلاین موفق را محکم بردارید.

همچنین شما میتوانید ما را در صفحات اجتماعی نیز دنبال کنید که به تازگی راه اندازی شده و به شما ایده های خوبی در زمینه ی کسب و کارتان میدهد

برای عضویت در کانال تلگرام ما لطفا اینجا کلیک کنید

آموزش هامقالات

انتخاب دامنه وب سایتانتخاب دامنه وبسایتانتخاب نام دامنهانتخاب نام وب سایتانتخاب نام وبسایتفاکتورهای انتخاب نام دامنهفاکتورهای انتخاب نام دامنه وبسایتفاکتورهای انتخاب نام وب سایتفاکتورهای مهم انتخاب نام وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds

صبر کنید!!!

دوست دارید با 60% تخفیف وب سایتتان را طراحی کنید؟

بهترین فرصت را برای بهترین شدن را از دست ندهید

 فقط کافیست شماره تماس خود را ثبت نمایید و منتظر تخفیتان بمانید